Loading..

Новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“, Ларис Гајсер, кој ја обелодени снимката од разговорите помеѓу сега оптужените во аферата „Рекет“ во Македонија.

Гајсер вели дека поседува уште вакви материјали и дека истите ќе ги објави доколку македонските истражни органи не ја завршат својата работа, изјави Гајсер за Танјуг

Гајсер за Танјуг изјави дека материјалите ги објавил веднаш штом добил потврда дека македонското обвинителство ги поседува истите.

Видеото од изјавата на Ларис Гајсер може да ја погледнете ТУКА

Најчитани вести