Loading..

Експлицитни фотографии од претепан затвореник во затворот Идризово пристигнале до редакцијата на Економски Лидер.

Инцидентот се случил во четвртокот, кога затвореникот Шакир Исеини бил претепан, а за овој настан не е заведена никаква службена белешка, стои на порталот, кој се повикува на извори од затворот.

Според информациите, затворската управа засега нема ништо преземено за овој скандал и случајот останува нерасветлен.

Најчитани вести