Вчера во Полициската станица Чаир, 49-годишна скопјанка пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка С.Д.(27), која е со психички проблеми.

Таа неколку пати досега се оддалечувала од домот, јави МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

извор: Makfax

Најчитани вести