Loading..

Пејачката, Александра Пријовиќ доби улогa во четвртата сезона од популарната серија „Убијци на мојот татко“.

Како што пренесуваат српските медиуми пејачката ќе се појави во две епизоди, а нејзините сцени таа веќе ги снимила.

Пријовиќ наводно го глуми ликот на пејачката Миле.

Александра беше изненадена од повикот да глуми во серијата, ако се земи предвид дека таа сака предизвици кои ќе имаат влијание врз нејзината популарнот, но сфати дека тоа ќе и биде од корист во нејзината кариера – открива за српските медиуми извор близок до пејачката.

Пејачката не го криела задоволството.

- Бев водушевена кога ме повикаа да глумам во серијата „Убијци на мојот татко“. Покрај тоа што ми претставува особена чест да глумам покрај нашите популарни актери, морам да признам дека ова ми беше голем предизвик. Одлично се снајдов, а за деталите не можам да зборувам се уште. Едвај чекам да започне новата сезона на серијата – рекла Александра Пријовиќ.

Најчитани вести