Loading..

Дваесет и осумгодишна девојка која работи во циркус сериозно се повреди по пад од висина од 11 метри при изведување на акробатска точка. Настанот се случил во Австралија, а девојката по име Габи Соуза итно била пренесена во болница со тешки повреди.

За среќа, четири дена по несреќата Циркусот Рио во својот пост на Фејсбук напишал дека Габи веќе не е во животна опасност.

 

Најчитани вести