Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која се слушила вчера околу 14,30 часот на регионалниот пат с.Маврово-с.Галичник. Во несреќата учествувале „опел корса“ со скопски регистарски ознаки управувана од С.Б (38) од Скопје и ,,дачија логан“ со скопски регистарски ознаки, управувана од В.Ф (57) од Скопје.

В.Ф. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен е во болницата во Гостивар. Увид извршила увидна екипа на ПС-Гостивар.

извор: Makfax

Најчитани вести