На регионалниот пат с.Маврово-с.Галичник вчера во 14:30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патнично моторно возило „Опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Б (38) од Скопје, и патничко моторно возило,, Дачија логан“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Ф (57) од Скопје.

Во несреќата В.Ф се здобил со тешки телесни повреди и бил  пренесен е во болницата во Гостивар.

Увид  извршила увидна екипа на ПС-Гостивар.

Најчитани вести