Синоќа во 22.35 часот во СВР Скопје, Ф.Б. од Скопје пријавил дека пред кафетерија на ул.„Македонско Косовска Бригада“ во Скопје неколку лица испукале неколку куршуми.

Повредени лица нема, а нема ни материјална штета. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Наместо детали и информација, МВР со стандардната фраза: Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести