Февруари ќе биде ОДЛИЧЕН за овие три знака: ЉУБОВНИОТ живот се поткрева на повисоко ниво

03.02.2023
Vesnik.com
Февруари ќе биде ОДЛИЧЕН за овие три знака: ЉУБОВНИОТ живот се поткрева на повисоко ниво

Февруари започна, а тој го носи Меркур во водолија, па затоа треба да бидете подготвени за нешто посебно – изразете се на начини на кои никој не очекувал од вас.

Венера во конјункција со Нептун би требало да подигне сечиј љубовен живот на ново ниво.

zodijak, horoskop

 

Три хороскопски знаци се со одлични прогнози за февруари:

1. Овен

Ќе уживате овој месец, овни, затоа што конечно ќе го ставите под контрола „нередот“ што сте го создале. Само вие знаете на што се однесува „нередот“, но што и да е – сега ќе може да се управува и повеќе нема да го чувствувате притисокот. Февруари, исто така, го намалува притисокот што си го ставате себеси за да добиете сè веднаш.

 

horoskop, bik, ovan

Планетите работат во ваша корист, ќе бидете многу среќни овој месец. Ќе успеете да се ослободите од товарот што го носевте и за прв пат ќе почувствувате дека нема да биде со вас засекогаш.

Ќе видите дека вашите односи со луѓето што ги сакате – семејството, пријателите и другите половини – ќе бидат малку „помирни“. Големата лекција за вас овој месец е да ги изберете приоритетите.

2. Близнаци

Се движите и го пробивате својот пат овој месец, бидејќи не ја гледате поентата да стоите во место. Нешто ви се случило во јануари, и ве разбудило; се чувствувате како животот да ви тече брзо и тој ви врши притисок, па се чувствувате како да треба да се движите или да паднете илјада стапки назад.

 

blizanci

 

Во текот на февруари планирате да се преселите. Сето она што го одложувавте изминатите години, сега ќе го постигнете.

Подгответе се за голем успех во текот на февруари и немојте да се изненадите ако луѓето одеднаш ве слушаат како да сте моќен гуру. Иако можеби не сте гуру, сигурно знаете да водите, а бидејќи изгледа дека аспектите се наредени за да ви донесат самодоверба, луѓето ќе се свртат кон вас и ќе ви ги исполнуваат желбите.

3. Риба

Иако за некои можеби е „месец за откажување“, тоа е последното нешто што ќе го направите. Февруари ви дава блескава енергија на бела светлина; ќе се чувствувате обновени и подготвени за акција.

 

ribe, horoskop

Позитивно влијаете на другите, тие имаат верба во вас, затоа што вие самите верувате во добро. Во февруари нема да имате љубовни или деловни проблеми, се ќе биде како што сте замислиле.

Нешто одлично ќе се случи овој месец. Здравјето ќе ви биде совршено, а исто така ќе ја искористите вашата енергија за да излекувате или психички да подигнете некого кој ви значи.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;