Меконахи: Пророк ми рече да ја прифатам улогата во овој филм или ќе зажалам (ВИДЕО)

03.02.2023
Vesnik.com
Меконахи: Пророк ми рече да ја прифатам улогата во овој филм или ќе зажалам (ВИДЕО)

Во интервју за Vanity Fair, тој рече дека благодарение на еден јасновидец ја прифатил улогата во филмот од 2003 година.

„Се сеќавам дека една вечер одев по булеварот Сансет и размислував дали треба да го направам тоа или не. Одеднаш, овој човек доаѓа од никаде, тој е гуру кој кажува гатачки зборови и ми вели: „Можам ли да ти ја кажам вистинската среќа?“, се присетил актерот.

„Веднаш ми рече: „Размислуваш за филм во моментов. Тоа е романтична комедија. Мора да ја преземеш улогата или ќе биде едно од најголемите жалење во твојот живот. Ќе биде фантастично, неверојатно искуство и ќе заработите еден тон пари“, раскажал Метју што му рекол гледачот.

Актерот веднаш помислил дека студиото ангажирало човек да му го каже тоа, а потоа посериозно размислувал за улогата. „Мислам дека дури и ја прифатив понудата следниот ден“, изјави Метју.

Главната улога, покрај Меконахи, требаше да ја игра Гвинет Палтроу, но откако таа идеја беше отфрлена, улогата ѝ припадна на Кејт Хадсон. Таа предложила Метју да ја добие улогата.

“Баравме момци и постојано размислувавме кој ќе биде вистинскиот човек. Дечкото ми беше многу важен. Метју се појави на состанокот и мислев дека тоа е одлична идеја. Ја сакав неговата енергија. “, рече Хадсон.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;