Бајден фатен во шопинг!

27.11.2022
Vesnik.com
Бајден фатен во шопинг!

Американскиот претседател Џозеф Бајден заминал на празничен шопинг во Масачусетс каде што го поминува Денот на благодарноста, во неколку помали продавници како дел од она што малопродажната индустрија го нарекува „Малите продавници во сабота“.

Бајден, неговата сопруга Џил и ќерката Ешли оделе од продавница до продавница на главната улица во центарот на Нантакет, запирајќи во Поло Ралф Лорен, Марејс Тогери Шоп и Блек дог, меѓу другите, објави АП.

Синот на претседателот Хантер и неговата сопруга Мелиса, исто така, биле да купуваат со нивниот двегодишен син.

Бајден излезе од „Црното куче“ држејќи мала кафена хартиена кеса.

Белата куќа не го коментираше купувањето на претседателот.

Бајден купуваше и во центарот на Нантакет и на Црниот петок, ден по Денот на благодарноста, пред годишната церемонија на палење на новогодишната елка.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;