Една од најплатените манекенки во светот, легендарната Наоми Кемпбел на Инстаграм сподели фотографија направена за време на снимањето на фотосесија за британски Вог. 49-годишната манекенка сесијата ја правела во Кенија и на фотките е угол гола. 

"Долго време ми требаше да се чувствувам добро во моето тело - тоа е нешто што доаѓа со возраста, и навистина се случи само во изминатите неколку години", напишала Наоми под фотографијата.

Најчитани вести