На скопската улица „Првомајска“ вечерва се случи страотна сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица.

Според информациите од терен, несртеќата се случуила во близина на салонот за мебел на „Мебел-Ви“ во правец накај населбата Драчево, а во неа учествувале два автомобила кој претрпеле огромна штета.

Во несреќата загинале две полмлади машки лица, кој според зборови на очевидци, биле починати и пред да пристигнат екипите на брзата помош.

извор: Makfax

Најчитани вести