Тепачката во автобусот на ЈСП била поради отстапено место за девојче?

22.09.2022
Vesnik.com
Тепачката во автобусот на ЈСП била поради отстапено место за девојче?

Причината за вечерашната тепачка во автобусот број 51 на ЈСП вечерва во населбата Кисела Вода, е всушност, местото за седење во автобусот, отстапено за некое девојче, според неофицијални информации. Поради ова, група средношколци од Студеничани и од Моране започнале групна физичка пресметка, при што едниот од средношколците извадил нож.

Од Министерството за внатрешни работи сѐ уште нема објавени официјални информации за повредени на настанот и останати детали околу вечерашната случка. Според извори на Прес24, во инцидентот, еден од учесниците бил прободен со нож.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;