Тепачка во автобус на ЈСП во скопската населба Кисела Вода

22.09.2022
Vesnik.com
Тепачка во автобус на ЈСП во скопската населба Кисела Вода

Штотуку се случи немил настан во скопската населба Кисела Вода. Имено во еден од автобусите на ЈСП со број 51, дошло до физичка пресметка на поголема група на луѓе, се претпоставува дека се ученици. Неколку лица се повредени, објави 24 Инфо.

Автобусот во моментов е паркиран.

Полициските екипи се веќе на терен.

Дел од присутните нападнале и новинарска екипа, пренесуваат медиуми.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;