После Галичник Пендаровски ИСВИРКАН и во Струга

19.08.2022
Vesnik.com
После Галичник Пендаровски ИСВИРКАН и во Струга

Претседателот Стево Пендаоровски присуствуваше на ракометниот турнир во Струга. Тој го следеше мечот меѓу Еурофарм Пелистер и Татран Прешов кој го добија битолчани.

На видеото кое беше објавено на социјалните мрежи се слуша коментарот кој го најавува присуството на претседателот и свирежите на струшката публика.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;