Штипјанец си ги ПРЕТЕПАЛ жената и ќерката

15.08.2022
Vesnik.com
Штипјанец си ги ПРЕТЕПАЛ жената и ќерката

Вчера полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода В.П.(43) од Штип, бидејќи околу 21 часот во семејниот дом во Штип, по претходна вербална расправија, физички ги нападнал малолетната ќерка и неговата 40–годишна сопруга.

По комплетирање на случајот против В.П. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;