Екс-фудбалер на Челзи и Арсенал се враќа во Премиерлигата

10.08.2022
Vesnik.com
Екс-фудбалер на Челзи и Арсенал се враќа во Премиерлигата

Авантурата на некогашниата ѕвезда на Челзи и Арсенал, Вилијан во неговата татковина се чини дека е блиску до завршување. Бразилскиот играч за врска на Коринтијанс, е во искушение да се врати Стариот континент каде од 2007 до 2021 година ги носеше дресовите на Шахтјор, Челзи, Анжи и Арсенал.

И покрај договорот кој го има со Коринтијанс до декември 2023 година, според информациите од Бразил, неговиот агент преговара со новајлијата во Премиерлигата, екипата на Фулам. Според првите информации, преговорите се во одлична насока и во скоро време Вилијан повторно може да заигра во најсилното национално фудбалско првенство.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;