Официјално: “Биковите“ го промовираа Вернер! (ФОТО+ ВИДЕО)

09.08.2022
Vesnik.com
Официјално: “Биковите“ го промовираа Вернер! (ФОТО+ ВИДЕО)

И официјално, Тимо Вернер се врати во Ред Бул Лајпциг. Она што се најавуваше веќе неколку денови од денеска е и официјално. Германскиот репрезентативец се врати дома, се врати во тимот каде што беше рекордер, се врати во тимот каде што најдобро играше.

Пред две години токму од Лајпциг за 65 милиони евра направи спектакурален трансфер во Челзи, но на „Стемфорд Бриџ“ не му одеше баш најдобро и според планираното, па затоа се врати во Лајпциг за сума од 35 милиони евра.

May be an image of 1 person and text that says 'eaul AOC PORSCHE D AOC PORSCHE RedBu RSCHE edBull G YOU CAN ANYTHING RB LEIPZIG 11 WERNER D AOC BUNDE'

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;