Речиси 80 возачи санкционирани во Куманово и околината

05.08.2022
Vesnik.com
Речиси 80 возачи санкционирани во Куманово и околината

На територијата на СВР Куманово во петокот е спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 78 возачи.

Од нив 67 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 11 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;