Казнети 17 лица за непрописно престигнување на територија на СВР Битола

05.08.2022
Vesnik.com
Казнети 17 лица за непрописно престигнување на територија на СВР Битола

Во петокот периодот од 15.00 до 20.00 часот спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на СВР Битола, при што санкционирани се 17 возачи.

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, порачуваат од МВР.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;