Мицотакис пред ЕП: Не смее да се заборави на предизвикот на проширувањето на ЕУ кон З. Балкан

05.07.2022
Vesnik.com
Мицотакис пред ЕП: Не смее да се заборави на предизвикот на проширувањето на ЕУ кон З. Балкан

-Ние не треба да заборавиме на ова проширување. Ова проширување Грција го поддржува и ние сакаме земјите од Запaден Балкан се најдат во Европската Унија, рече грчкиот премиер.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;