Протестот во 19 часот пред владата, а потоа кон МНР и Собрание

05.07.2022
Vesnik.com
Протестот во 19 часот пред владата, а потоа кон МНР и Собрание

Народниот протест „Ултиматум НЕ Благодарам“ против предлогот на француското претседателство ќе продолжи и денеска од 19 часот пред владата.

Како што информираат владата ќе биде почетна локација. Потоа протестот ќе продолжи пред  Министерството за надворешни работи и ќе заврши пред Собрание на Република Македонија.

„Граѓаните и денеска масовно ќе се спротивстават на понижувачкиот предлог за Македонија со кој се прифаќаат сите бугарските услови“ стои во најавата.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;