ТРАГЕДИЈА ВО КАВАДАРЦИ: Двајца починати при пад на кран

05.07.2022
Vesnik.com
ТРАГЕДИЈА ВО КАВАДАРЦИ: Двајца починати при пад на кран

Две лица починаа при пад на кран во Кавадарци, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи.

Информацијата за МИА ја потврдија и од Основното јавно обвинителство во Кавадарци од каде велат дека несреќата се случила на локација каде се гради зграда.

На местото на несреќата се присутни јавен обвинител, увидна екипа и трудова инспекција.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Смртта на двете лица е констатирана од страна на екипа на Брза помош.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;