Ердоган: Грчкиот премиер Мицотакис за мене повеќе не постои

23.05.2022
Vesnik.com
Ердоган: Грчкиот премиер Мицотакис за мене повеќе не постои

„Се договоривме да не вклучуваме трети земји во нашиот спор. Сепак, тој ги посети САД минатата недела и ги предупреди во Конгресот да не ни даваат Ф-16“, изјави Ердоган на прес-конференција по седницата на владата.

„Тој повеќе не постои за мене. Никогаш повеќе нема да се согласам да се сретнам со него. Ќе продолжиме со чесни политичари“, додаде тој.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;