Во Скопје казнети 162 возачи

14.05.2022
Vesnik.com
Во Скопје казнети 162 возачи

На територија на град Скопје изречени се 162 санкции од областа на сообраќајот. Од нив, 16 за брзо возење и исто толку за возење без возачка дозвола.

Изречени се и 10 мерки против возачи кои користеле мобилен телефон додека возеле, осум санкции за возење под дејство на алкохол, 13 мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, две санкции за минување на црвено светло…

За време на акциската контрола што полицијата ја спроведе во текот на вчерашниот ден изречени се и 20 мерки против возачи на мотоцикл.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;