Бугарскиот премиер Бојко Борисов му беше личен шофер на својот грчки колега Алексис Ципрас. Тој го пречека во Бугарија и го седна на предното седиште од џипот, од каде го однесе до местото каде што е планирано да помине интерконекторот за природен гас меѓу Грција и Бугарија.

Качи се да те вози Б’лгарин, е така, стави си коланчето – му се обрати Борисов на Ципрас

 

 

Најчитани вести