Фронтменот на Стоунси, Мик Џегер на Твитер објави видео во кое се гледа како танцува и со тоа го шокираше светот. А така е затоа што сите знаат оти тој пред 20 дена имаше операција на срцето. И не само што објави видео, туку најави и дека турнејата продолжува. 

Имено, светската турнеја беше само поместена заради операцијата. Веќе од јулу продолжува дружбата со фановите, а американската и канадската публика е нетрпелива за дружба со легендите. 

 

https://www.instagram.com/p/Bxe3SGHAEc3/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Најчитани вести