Рецептот е едноставен, а пијалакот има исклучителна моќ да ги отстранува наталожените масти во пределот на стомакот. Благодарение на комбинацијата на моќни намирници, во точно дефинирани количини, домашниот напиток врз база на чиа семе се покажа како најдобар во елиминирањето на маснотиите. Луѓето кои го пробале, велат дека е можно да се намалат дури 80 проценти од стомачните масни наслаги за седум дена, а единствениот услов е секојдневно да го пиете на празен стомак.

Потребни состојки:

  • лажичка чиа семе;
  • лажичка мед;
  • сок од еден лимон;
  • една и пол чаша вода.

Начин на приготвување: Чиа семето се става во вода и се остава да отстои околу еден час, со цел да набабри. Потоа се додава сокот од лимон и медот и се убаво се меша. Во случај да ви е премногу густо и сакате помазна текстура, напитокот можете да го приготвите и во блендер.

Најчитани вести