Двегодишно девојче почина откако вчера на паркинг на ул.“23-ти Октомври“ во Скопје, во неа удрил автомобил „Фиат Добло“.

Од ударот детето се здобило со тешки телесни повреди и со истото возило било пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски, каде му била укажана лекарска помош. Во 15.20 часот детето им подлегнало на повредите.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

извор: Makfax

Најчитани вести