Кралицата на поп-музиката, Мадона, ќе гостува во финалната вечер од натпреварот за песна на Евровизија во Израел. Промоторите на концертот „Лајв нејшн Израел“ и претставничката на САД, Мадона, потврдија за израелските медиуми дека таа ќе пее две песни за време на натпреварот, на кој ќе настапат музичари од 41 земја.

Ќе настапи и израелската пејачка Нета Барзилаи, која со песната „Тој“ победи на минатогодишниот натпревар во Лисабон и обезбеди Израел оваа година да биде домаќин на фестивалот.

извор: Makfax

Најчитани вести