Побараа од Антонела да се тргне на страна, Меси со еден потег воодушеви (ВИДЕО)

30.11.2021
Vesnik.com
Побараа од Антонела да се тргне на страна, Меси со еден потег воодушеви (ВИДЕО)

Лионел Меси синоќа по седми пат во својата кариера ја доби „Златната топка“ со што стана рекордер по бројот на освоени награди.

Свечената церемонија се одржа во Париз, а Аргентинецот дојде со своето семејство. Додека Меси позираше на фоторепортерите, еден од организаторите од неговата сопруга. Антонела побара да се тргне на страна. Сакаа да направат фотографија од Меси и неговите синови, но тој веднаш реагираше и ја врати назад.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;