Кинез пее песни од ТОШЕ среде Пекинг! (Видео)

30.11.2021
Vesnik.com
1638287711
1638287711
Кинез пее песни од ТОШЕ среде Пекинг! (Видео)

На социјалните мрежи кружи видео во кое се гледа како еден уличен музичар од Кина пее песни од Тоше Проески. И ништо нема да беше чудно, оти нели музиката не познава граници, ова да не се случува среде Пекинг.

Имено, ова момче на Инстаграм потпишано како Wang Xiao Chong е уличен музичар кој ги забавува минувачите во Пекинг пеејќи и свирејќи. И да, не ја пее само „Још увек сањам да смо заједно“, туку и „Чија си“ што Тоше ја отпеа на Беовизија.

Интересно е дека тој меѓу многуте светски хитови, освен песните од нашиот Тоше, пее теми и од репертоарот на Жељко Јоксимовиќ, и да навива за Ѕвезда и Ноле.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)

 

 

 

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата