Moto G12 на Motorola се очекува на почетокот на следната година

30.11.2021
usb
Moto G12 на Motorola се очекува на почетокот на следната година

Motorola оваа година лансираше неколку паметни телефони од G серијата. Компанијата неодамна објави четири нови уреди, вклучувајќи ги Moto G31, Moto G41, Moto G51 и Moto G71. Друг паметен телефон што наскоро би можел да се појави како дел од буџетската серија на паметни телефони на Motorola е Moto G12.

Според прекарот, уредот ќе биде почетната понуда на оваа компанија. Нема информации за официјалниот датум на лансирање. Сепак, овој уред се очекува да биде претставен на почетокот на следната година. Во меѓувреме, дојавувачот Sudhanshu ексклузивно сподели детали за цената на уредот заедно со RAM меморијата, опциите за складирање и боите на MySmartPrice.

Moto G12 најверојатно ќе биде лансиран во една варијанта од 4GB RAM, која ќе доаѓа со 64 GB внатрешна меморија. Цената на уредот најверојатно ќе изнесува помеѓу 160 и 180 евра. Sudhanshu исто така откри дека евтиниот паметен телефон на Motorola ќе доаѓа во две опции во боја – сина и црна.

Малку е чудно што компанијата допрва треба да го лансира Moto G11, кој ќе биде наследник на Moto G10 претставен претходно оваа година. Постои можност G11 да биде објавен уште оваа година, со оглед на тоа што Motorola неодамна ја освежи линијата.

 

 

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;