Себастијан Курц стана татко

28.11.2021
Vesnik.com
1638132163
1638132163
Себастијан Курц стана татко

Лидерот на Народната партија на Австрија Себастијан Курц денеска на социјалните мрежи објави дека неговиот син кој се роди вчера ќе се вика Константин.

Девојката на поранешната австриска канцеларка се породи вчера, што Курц го објави преку социјалните мрежи.

Денеска ја објави првата слика на која се гледаат рацете на родителите и малата рака на нивното бебе.

Инаку, Курц е познат како личност која не сака да открива многу од приватниот живот во јавноста.

Сепак, тој решил да ја сподели информацијата за името на детето.

-Многу, многу благодарам на сите за убавите желби по повод раѓањето на нашиот син Константин. Многу сме среќни и уживаме во времето на три години“, напиша тој на својот Фејсбук профил.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата