Андон Бошковски повеќе не е тренер на Пролет

28.11.2021
Vesnik.com
Андон Бошковски повеќе не е тренер на Пролет

Ракометниот клуб Тинекс Пролет ја информира јавноста дека спогодбено ја прекинува соработката со шефот на стручниот штаб на првата екипа, Андон Бошковски.

Причина за ваквиот потег е серијата слаби игри што кулминираше со трите порази во низа во Супер-лигата. На последниот состанок одржан во текот на денешниот ден заеднички со тренерот одлучeно е дека најдобро за клубот е да се прекине соработката.

Бошковски досега предводеше неколку суперлигаши, меѓу кои Вардар, Еурофарм Работник, КЛ7, Струга…

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;