Србија:1674 новозаболени, 209 пациенти на респиратор

28.11.2021
Vesnik.com
1638114064
1638114064
Србија:1674 новозаболени, 209 пациенти на респиратор

Од последици предизвикани од вирусот корона починати се 51 лице. Во моментов во болниците низ Србија на респиратор се вклучени 209 пациенти.

Во Србија од почетокот на пандемијата тестирани се вкупно 6 782 905 лица, а од последици предизвикани од корона вирусот починале 11 588 лица.  

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата