Во Србија запленети повеќе од половина тон марихуана!

25.11.2021
Vesnik.com
Во Србија запленети повеќе од половина тон марихуана!

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин денеска остварил средба со раководството на Управата за криминалистичка полиција и им честитал за успешно спроведената акција на запленување на 520 килограми марихуана спакувана во 134 пакувања во Ниш.

Марихуаната пристигнала од Косово и Метохија и бил наменет за понатамошна продажба во српските градови и населени места.

Во акцијата е уапсен маж на возраст од 45 години.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата