Ракометарките во „турбо ритам“ пред контролите во Стара Пазова (ФОТОГАЛЕРИЈА)

25.11.2021
Vesnik.com
Ракометарките во „турбо ритам“ пред контролите во Стара Пазова (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската женска ракометна репрезентација веќе четвртти ден се подготвува за пријателските контроли против Србија во Стара Пазова во рамките на ЕХФ неделата.

Предводникот на нашиот најдобар национален состав, Љубомир Савевски и неговите избранички ќе одиграат два дуели против нашиот северен сосед, првиот е закажан за во сабота, додека пак вториот два дена подоцна.

Дамите ќе тренираат до 30. овој месец. Добро е познато дека на први декември стартува светското првенство во женска конкуренција, чиј домаќин е Шпанија, но Македонија не обезбеди место, тешко дека ракометарките ќе успеат да дојдат до вајлд-карта за истото.

1 од 9

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата