Утре без струја делови на Кисела Вода, Ѓорче Петров и Карпош

25.10.2021
Vesnik.com
Утре без струја делови на Кисела Вода, Ѓорче Петров и Карпош

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без електрична енергија ќе останат:

Во периодот од 09.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. Томе Арсовски. ( општина Кисела Вода )

Во периодот од 09.10 до 14.00 часот, дел од корисниците од село Кучково, како и корисниците од село Волково лоцирани кај обиколницата. ( општина Ѓорче Петров )

Во периодот од 11.00 до 13.00 часот, објектот на градинката на бул. Илинден лоцирана позади тенискиот клуб АБЦ, како и објектот на Флораком. ( општина Карпош )

makfax.com.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата