ТАА ВЕЌЕ НЕ МИ Е КОНКУРЕНЦИЈА, ПРАШАЈТЕ ЈА ШТО ШКОЛО ЗАВРИШИЛА! Јована Јеремиќ жена без влакна на…

25.10.2021
Vesnik.com
ТАА ВЕЌЕ НЕ МИ Е КОНКУРЕНЦИЈА, ПРАШАЈТЕ ЈА  ШТО ШКОЛО ЗАВРИШИЛА! Јована Јеремиќ жена без влакна на…

Водителката Јована Јеремеиќ привлекува внимание каде и да се појави, како со својот изглед така и со цврсти ставови.

Таа важи за некој кој нема влакна на јазик, па такви и се и одговорите на сите прашања. Имено, Јована го прославила 31 роденден, а за своите сакани направила гала прослава. На својата роденденска забава била расположена да одговара на сите прашања од новинарите.

На почетокот го искоментирала купувањетео на станот:

– Работев десет години и тоа е исклучиво мој стан. Само мој, во мојот брак се е :“Чиста сметка, долга љубов“- рекла таа

– По шеровите сум најдобра – изјавила Јеремиќ, а потоа ја споредиле со Јелена Јоксимови:

– Добро, Јелена повеќе не ми е конкуренција бидејќи таа повеќе не е на национална телевизија – рекла водителката а на прашањето во што е разликата меѓу нив двете, еве што изјавила:

– Огромна е разликата, пред се во школото, во образованието, а потоа во пристапот на работите. Но една ни е слична, двете сме премногу посветени на својата работа…

– Јас имам завршено Правен факултет при универзитетот во Белград, со просек 9,6 мастер правник, а прашајте ја Јована што таа има завршено – изјавила таа, оставајќи ги присутните вчудоневидени.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата