Голот на Дибиров во „топ 5“ погодоци во ЛШ (ВИДЕО)

22.10.2021
Vesnik.com
Голот на Дибиров во „топ 5“ погодоци во ЛШ (ВИДЕО)

Екипата на Вардар загуби на гостувањето кај Алборг и покрај фантастичното прво полувреме на Тимур Димиров на овој меч, во кое постигна девет гола.

Еден од нив бепе навистина посебен, па е сврстен во во топ пет погодоците за ова коло. Вреди да се погледне неколкупати, а овој потег е заштитен знак на крилото на Вардар низ текот на целата негова кариера која трае повеќе од дваесет години.

 

 

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата