Директорот на Универзална сала со поддршка за Шилегов

22.10.2021
Vesnik.com
Директорот на Универзална сала со поддршка за Шилегов

Филип Аврамчев, висок функционер на ЛДП и директор на Универзалната сала, преку својот профил на ФБ изрази поддршка во вториот круг за кандидатот за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов.

„Зедно со Петре го започнавме процесот на реконструкција на Универзална сала со огромен број разговори со граѓаните и културните работници. Заедно стигнавме до финално решение. Токму поради овие дебати, како и одредени технички проблеми задоцнивме со почетокот на реконструкцијата. Поддршката за Петре значи веќе в година сите заедно да уживаме во новата Универзална сала!“ напиша Аврамчев.

makfax.com.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата