Вардар го позајми Јагуриновски во исландски Тор кај Алушовски

22.10.2021
Vesnik.com
Вардар го позајми Јагуриновски во исландски Тор кај Алушовски

Македонскиот ракометен репрезентативец Томислав Јагуриновски е промовиран во нов ракометар на исландскиот тим Тор Акурејри. Тоа е тимот во кој како тренер работи екс-тренерот на Вардар, Стевче Алушовски.

Како што објавија исландските медиуми, Јагуриновски ќе дебитира за својот нов клуб уште на првиот следен натпревар за Тор Акурејри. Инаку тој е се уште играч на Вардар, а според договорот неговото заминување на Исланд е како позајмица до крајот на натпреварувачката сезона.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата