Трагедија на свадба: Сват играл оро, паднал и починал

17.10.2021
Vesnik.com
Трагедија на свадба: Сват играл оро, паднал и починал

На свадба организирана овој викенд во Белград се случила трагедија.

Маж на возраст од околу 50 години починал додека играл оро, јавуваат српските медиуми.

За потсетување, на почетокот од октомври се случи слична трагедија кога на свадба почина таткото на невестата. Човекот се срушил на подиумот покрај музичарите.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата