Вајли и екс-селекторот го урнаа актуелниот предводник на „националите“

16.10.2021
Vesnik.com
Вајли и екс-селекторот го урнаа актуелниот предводник на „националите“

Џејкоб Вајли со Будуќност го добија дерби дуел од 4. коло од АБА лигата против екипата на Игокеа. Некогашниот предводник на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Џикиќ го совлада актуелниот предводник на „националите“, Драган Бајиќ со 81-68.

Вајли одигра нешто повеќе од десет минути за кои стигна да шутне само еднаш кон противничкиот кош. Имаше и четири скока, и свој придонес во дефанзивниот сегмент од играта во дербито по кое тимот од Подгорица сега фаќа приклучок кон врвот има ефект од три победи и еден пораз.

Игокеа пак е на четвртото место со две победи и два порази.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата