Халанд е чудо – Moра да го погледнете ова

14.10.2021
Vesnik.com
Халанд е чудо – Moра да го погледнете ова

Тренинг сесија со Ерлинг Халанд, моментално еден од најдобрите млади фудбалери на светот. Напаѓачот на Борусија Дортмунд покажа дел од својот фудбалски потенцијал во случајов прецизност. Гаѓање на мети и тоа не на било кој начин. Со три топки ставени една врз друга…

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата