ТЕШКА СООБРАЌАЈКА КАЈ СОБОРНА: Судрени повеќе возила, едно и во споменикот на св. Климент (ФОТО)

14.10.2021
Vesnik.com
ТЕШКА СООБРАЌАЈКА КАЈ СОБОРНА: Судрени повеќе возила, едно и во споменикот на св. Климент (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа во центарот на Скопје кај Соборен храм. Судрени се повеќе возила на раскрсницата  помеѓу булеварите „Паризански одреди“ и „Св. Климент Охридски“, а едно од возилата е удрено и во споменикот на свети Климент Охридски.

Во моментов на терен е полицијата која го регулира сообраќанот, но има и возило на брзата помош.

Засега нема информации дали има сериозно повредени лица.

Повеќе информации наскоро.

 

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата