(ВИДЕО) ДРАМА ВО АВСТРИСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: Пратеничка падна во несвест среде говор (ВИДЕО)

14.10.2021
Vesnik.com
(ВИДЕО) ДРАМА ВО АВСТРИСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: Пратеничка падна во несвест среде говор (ВИДЕО)

Австриската пратеничка Ева-Марија Холцлајтнер се онесвести во вторникот додека се обраќала пред парламентот во Виена.

На Холцлајтнер веднаш и притрчале на помош другите пратеници и таа набрзо се освестила и сега е во добра здравствена состојба, пишува Ое24.

Претставничката на опозициската Социјалдемократска партија на Австрија (СЈО) подоцна им се заблагодари на своите колеги за помошта на Твитер.

 

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата