Вардар и оддаде почит на Јулија Николиќ: Засекогаш во нашите срца!

13.10.2021
Vesnik.com
Вардар и оддаде почит на Јулија Николиќ: Засекогаш во нашите срца!

Вардар 1961 во овој момент го игра дуелот против Монпеље во рамките на 4. коло во Лигата на шампионите. Пред почетокот на оваа средба, како што беше највено од страна клубот, имаше минута молчење во чест на Јулија Николиќ, која почина на 38 години, а беше дел од женскиот тим.

„Секој што го носел дресот на Вардар е дел од нашето големо „цревно-црно“ семејство. И кога губиш дел од семејството, губиш дел од себе, и тагуваш. Но, засекогаш останува во нашите сеќавања и срца. Утре пред почетокот на средбата од ЕХФ лигата на шампионите ќе и оддадеме почит на нашата Јулија Николиќ (Портјанко). Почивај во мир“, објави Вардар вчера на својата официјална страница. 

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата